روش های استخراج ارز های دیجیتالی

۱روش های استخراج ارز های دیجیتالی: ارز دیجیتال بخرید و نگه دارید

با فرایند بخر و نگه دار حداقل ما ایرانی ها به خوبی آشنا هستیم. بهتر از هر فرد دیگری در کشور های دیگر!!همانطور که دلار، خودرو، طلا و .. خریداری کرده و منتظر می مانید تا ارزش آن بیش تر شود و بعد بفروشید و سود نسیبتان شوید ارز های دیجیتال هم وضعیت مشابهی دارند.

تقریبا تمامی پیش بینی ها حداقل در بلند مدت برای ارز های دیجیتال حاکی از افزایش ارزش تمامی ارز های دیجیتال به خصوص بیت کوین است. در این روش شما ارز های دیجیتال را خریداری کرده، مدتی منتظر می مانید و بسته به انتظار و قدرت ریسکی که دارید آن را در زمان مورد نظر که دارای ارزش بیش تر است می فروشید.

اگر به طور نسبی بخواهیم بگوییم، این راه “ایمن ترین روش” برای به دست آوردن کریپتوکارنسی است. تمام چیزی که نیاز دارید این است که تا جایی که راحت هستید مقداری ارز برای سرمایه گذاری بخرید و فقط آن را به مدت یکسال نگه دارید. اگر نوع سکه ای که خریده اید یکی از محتمل ترین و نوید بخش ترین کریپتوکارنسی ها باشد، احتمالا بهایش از چیزی که برای خرید آنها هزینه کرده اید بالاتر می رود. مسئول کار خود باشید و تحقیقات لازمتان را انجام دهید، فقط به خاطر اینکه کسی سکه ای را به شما پیشنهاد داده آن را خریداری نکنید. به دنبال اطلاعات لازم دربارۀ سکه باشید، از جمله گزارشات آن و نقشۀ راه آن و آنها را در رسانه های اجتماعی دنبال کنید، مثلا موجودی در حال گردش، ظرفیت بازار و حجم روزانۀ تبادلات رایج را بررسی کنید. بعضی از سرمایه گذاران ۱۲ نوع سکۀ متفاوت را خریداری می کنند و برای یک سال نگه می دارند.

طبیعی است که این روش خالی از ریسک نیست و احتمال کاهش ارزش و ضرر هم وجود دارد. این شما هستید که با دانش و اطلاعات باید در زمان مناسب و بر اساس پیش بینی ها اقدام به خرید و یا فروش کنید.

۲وبلاگ نویسی، متصدی پست ها و نظر دادن

یوتیوب از سال ۲۰۰۴ متولد شده است و اگر بیش از ۱۰۰۰۰ بازدید در هر ویدئو داشته باشید می توانید با پست گذاشتن ویدئوهایتان در آنجا پول خوبی به دست آورید و همین موضوع در مورد وبلاگ نویسی هم صدق می کند. گوگل با پلتفورم های ادسنس بر این فضا چیره شده است اما کریپتوکارنسی با گزینۀ دیگری در استیم کوین، آن را به ما ارائه می دهد.

استیم کوین Steem coin سکه ای است که پشت پایگاه وبلاگ نویسی Steemit است. Steemit روشی را به وبلاگ نویس های کوتاه مدت معرفی می کند تا با وبلاگ نویسی هر روزه مقدار درآمد معقولی داشته باشند. کاربران استیمیت می توانند با وبلاگ نویسی، نوشتن نظرات و سازماندهی محتوا برای دیگر کاربران استیمیت درآمدزایی کنند. زمانی که در استیمیت ثبت نام کنید به سایت های خواهر آن همچون Dtube (نمونۀ غیر متمرکز یوتیوب) و Busy.org (نسخۀ غیر متمرکز توئیتر) نیز دسترسی دارید که در این سایت ها هم فرصت به دست آوردن استیم کوینزها را دارید. در واقع یک تغییر انقلابی برای نگاه کردن به رسانه های اجتماعی است که شما را به این فکر می اندازد که اگر استیمیت به یک واسطۀ اصلی تبدیل شود، این کار تا چه حد سود ده خواهد بود.

۳سرمایه گذاری در فاسِت Faucet farming

ابتدا بگوییم فاست چیست:

فاست های به صورت خلاصه در واقع سایت ها و یا نرم افزار ها و حتی بازی هایی هستند که به صورت آنلاین اجرا می شوند و شما در ازای بازی، یا انجام کاری، مقداری ارز دیجیتال به دست می آورید. اینکه ایا هدف این سایت ها گسترش و همه گیر کردن ارز های دیجیتالا، یا برای رضای خدا، یا تبلیغات و کسب درآمد، را اینجا رها می کنیم. ولی شما کاربران بدانید که می توانید در این سایت ها به ازای انجام کاری مقداری هرچند ناچیز ولی رایگان بیت کوین و .. به دست بیاورید.

فاست ها به هیچگونه سرمایه گذاری از جانب شما نیازی ندارند، آنها با ارائۀ تبلیغات به شما و اینکه به شما اجازه می دهند بخشی از آن را به خاطر تلاشتان برای خودتان طلب کنید، درآمدزایی می کنند. سایت های بی شماری در شبکه وجود دارند که می گذارند شما هر چند دقیقه مقدار اندکی بیت کوین از طریق فاست ها به دست آورید و در نهایت مقدار بیت کوین کافی برای نقد کردن و مقداری هم برای نگه داشتن در کیف پول مجازی تان جمع آوری کنید. برای پیدا کردن سایت های فاست شما کاربران ها و کن یو به سراغ گوگل بروید و این دو سایتی که به نظر محبوب تر از همه می رسند را بررسی کنید. Free Bitcoin Free Dofecoin Cointiply- Free Bitcoin or Dogecoin Free Dash Free Ethereum Free Cardsno

۴ماینینگ یا استخراج بیت کوین و ارز های دیجیتال

کم کم باید خودتان دست به کار شوید، باید بیل و کلنگ را به دست بگیرید و به دنبال گنج بروید. بیل و کلنگی که کامپیوتر و یا سیستم شخصی شماست و قدرت پردازش سیستم شما حکم بزرگی بیل و کلنگ را دارد.

ماینینگ را در کنار بیت کوین و ارزهای دیجیتال زیاد شنیده اید. ماینینگ یا به فارسی استخراج بیت کوین یکی از مهم ترین روش های به دست آوردن بیت کوین یا هر ارز دیجیتال است.

اینکه این روش چگونه است را قبل تر در هاو کن یو توضیح دادیم. گفتیم که بلاک چین یک شبکه غیر متمرکز است و پردازش های آن از طریق پردازنده هایی که کاربران بلاک چین به اشتراک می گذارند انجام می شود. یعنی قدرت بلاک چین از قدرت کاربرانی که پردازنده های کامپیوتری خود را با شما به اشتراک گذاشته اند حاصل می شود. این سیستم هم در ازای اشتراک گذاری پردازش گر های کامپیوتری، موبایلی و …. با این شبکه و البته قدرت آن ها به شما پاداش می دهد و آن پاداش ارز دیجیتال است.

البته ماینینگ به یک میدان رقابتی تبدیل شده و کامپیوتر شخصی استاندارد شما یا لپ تاپتان نمی تواند از پس آن بر بیاید. چرا که قدرت پردازشی لازم و یا کافی را ندارد. برای داشتن بازده باید روی یک کامپیوتر پیشرفته و تعدادی پردازندۀ گرافیک (یا همان GPU) اضافه سرمایه گذاری کنید، سپس با وجود این سرمایه گذاری سخت افزاری باز هم چند ماه طول می کشد که به سود دهی برسید، چرا که درآمد زایی از طریق ماینینگ گاهی بسیار کند پیش می رود.

خبر خوب این است که حتی اگر بخواهید دست از این کار بکشید باز هم می توانید از سخت افزارتان برای کارهای دیگری همچون شرط بندی یا بازی کردن استفاده کنید. خبر بد این است که این سخت افزار فنی است و ممکن است به همین خاطر مجبور شوید برای حفظ رقابت در ماینینگ باقی بمانید. اگر به ماینینگ علاقمند هستید می توانید با گوگل کردن این عبارت به راحتی در این زمینه کسب اطلاع کنید. وبسایت whattomine.com منبع خوبی (البته به زبان اصلی) است.

ماینینگ با موبایل: پروژۀ جدیدی با نام Electroneum قصد دارد به کاربران این امکان را بدهد تا از طریق گوشی های موبایل هوشمندشان درآمد زایی کنند.

ماینینگ از طریق مرورگر: اگر مایل باشید می توانید با مرورگر سادۀ ماینینگ کارتان را شروع کنید و با استفاده از ابزار هایی مانند Cryptotab یا DogeOil تعدادی بیت کوین در مرورگر گوگل کرومتان پیدا کنید.

البته استفاده از کامپیوترهای شخصی و گوشی ها و … با ابزاری همچون کرپتوتب و … شما را به درآمد آن چنانی نخواهد رساند ( اگر با ضرر ناشی از پول برق و یا صدمات رو به رو نشوید) مگر به روش هایی همچون جذب زیر شاخه در کریپتو … رو بیاورید. البته مطمئنا برای شروع و تجربه حس استخراج بیت کوین با سیستم های معمولی این روش بد نیست.

۵استخراج ابری یا کلود ماینینگ Cloud mining

اگر بخواهید از دستگاه ها استخراج بیت کوین استفاده کنید با مشکلات زیادی رو به رو خواهید شد که باید مهارت ها و تجهیزات لازم برای رفع این مشکلات را داشته باشید. یکی از این مشکلات گرمای تولیدی توسط این دستگاه های پر قدرت و تهویه مناسب است.

اما اگر دوست ندارید با وجود سخت افزارها یکی از اتاق های خانه تان را به سونا تبدیل کنید، یا اگر می خواهید نیازی نداشته باشید تمامی این مهارت ها و سخت افزار ها را خود در خانه خود تهیه کنید روش استخراج ابری یا کلود ماینینگ به کمک شما خواهد امد.

در این روش افراد و یا شرکت هایی که مزرعه های استخراج را در اختیار دارند با شما قرار داد بسته و شما بدون دانش نصب و راه اندازی و نگهداری از تجهیزات این شرکت ها استفاده می کنید و در ازای آن هزینه ای پرداخت می کنید.

خدمات کلود ماین این توانایی را به کاربران پیشنهاد می کند تا تجهیزات ماینینگ را اجاره کنند و البته نشان داده شده که این روش اگر با کلاه برداری شرکت های همراه نباشد، سودآور است و می تواند شما را به سود خوبی برساند.

این قراردادها ارزان تمام نمی شوند و علی رغم سرمایه گذاری انجام شده، استفاده از این روش ۴ ماه فرصت لازم دارد تا به سوددهی برسد و پس از این مدت شما هر روزه سود خالص دریافت خواهید کرد. هر چه بیشتر سرمایه گذاری کنید (که اصطلاح درست در اینجا این است: هر چه قدرت قدرت پردازش و یا هش ریت Hash Rateرا بالاتر ببرید) پول بیشتری به دست می آورید، بنابراین شما در ابتدا به سرمایه گذاری بالایی مثلا ۱۰۰۰۰ دلار نیاز دارید تا بتوانید روزانه ۲۰ دلار به دست آورید. نمونه هایی از سرویس های قابل اعتماد کلود ماینینگ عبارتند از: genesismining.com، hashing۲۴.com، hashflare.com و nicehash.

۶سرمایه گذاری (Staking)

در مواجهه با کریپتوکارنسی دو مکتب فکری رایج وجود دارد، یکی کار کردن، که در اینجا ماینینگ یا استخراج مطرح است، و دیگر سرمایه گذاری.

سرمایه گذاری به دارندگان یک سکۀ خاص اجازه می دهد به ازای حمایت از شبکه، کسب درآمد کنند. شما باید با خرید مقدار مشخصی از یک ارز خاص سرمایه گذاری کنید و یک کیف پول و یک گره node مجازی ایجاد کنید و سپس در نهایت ارزتان را به یک گرۀ تازه ایجاد شده منتقل می کنید که برای تأیید تراکنش ها در بلاک چِین مورد استفاده قرار می گیرند. با اضافه شدن بلاک ها کاربران بر اساس مقدار سرمایه ای که گذاشته اند پاداش می گیرند. ارزهای رایجی که می توانید روی آنها سرمایه گذاری کنید عبارتند از: Lisk، Ark، Neo، Otum، OMG، Cardanoو Stratis.

۷ایردراپ ها (Airdrops)

معنی لغوی اریدراپ بار ریزی هوایی است. وقتی ارز جدیدی معرفی می شود یا دسته ای از ارزها به منظور کسب سود و برتری پخش می شوند، بسیاری از شرکت ها ایردراپ ها را امتحان می کنند. این یعنی اینکه مثلا شما به کیف پول خود سر می زنید و مشاهده می کنید مقداری توکن های اتریوم به کیف شما سرازیر شده است بدون اینکه شما کار خاصی انجام داده باشید.

یک ایردراپ زمانی رخ می دهد که تیم توسعۀ کریپتوکارنسی سکه هایشان را به صورت رایگان یا در قبال کارهای کوچکی مثل دانلود کردن نرم افزارشان، کیف پول بومی، یا ثبت نام در ICO توزیع می کند. اگر میخواهید بدانید ایردراپ چه زمانی رخ می دهد در سایت هایی مانند Earn.com و همینطور Airdropalert.com ثبت نام کنید. این تنها یک استراتژی مارکتینگ از سوی ساپورتر های ارز های دیجیتال است. که اگر به اطلاعات بیش تر نیاز دارید با مقدار بیشتری در رابطه با ایردراپ ها سرچ کنید.

۸بونتی هاBounties (اعانه ها)

بونتی ها هم شبیه به ایردراپ ها هستند و در آنها شرکت ها به دنبال ارائۀ انگیزه برای افزایش محبوبیت سکه شان هستند و فرق آن اینجاست که کسب درامد در این روش به صورت جایزه و پاداش است. شرکت ها امور بازار یابی مانند به اشتراک گذاری مطالب در فیس بوک و توئیتر و وبلاگ نویسی را برای کاربران فراهم می کنند و به کسانی که این کارها را انجام می دهند با کریپتوکارنسی پاداش می دهند. در واقع شما در ازای انجام کاری دستمزی از ارز های دیجیتال دریافت می کنید. اگر می خواهید بدانید که بونتی ها چه موقع رخ می دهند در سایت bounitesalert.com ثبت نام کنید.

۹بازی کردن

شک دارم این یکی به توضیح نیاز داشته باشد. تمام چیزی که نیاز دارید این است که با گوشی هوشمندتان بازی کنید و ارزهای آنلاین را به عنوان جایزه دریافت کنید. یک گزینۀ رایج و پر طرفدار Stormplay است. با سرچ ساده می توانید لیست فراوانی از بازی ها که در ازای بازی و طی کردن مراحل، ارز های دیجیتال کسب کنید را پیدا کنید.

۱۰پشتیبانی شبکه

تعدادی پروژۀ نوید بخش در این فضا وجود دارد که به دنبال ایجاد یک بازار غیر متمرکز برای منابع است. پروژه هایی مثل Golem، Sia،Presearch و Storaj که به شما این امکان را می دهند تا فضای هارد دیسک یا قدرت CPU را اجاره کنید و بر اساس ارز مورد نظر در شبکه شان پول دریافت کنید.